Vytlačiť

História

Dovoľte aby som využil možnosť a napísať pár riadkov o histórii turistiky v Dlhom Poli a priblížiť tak niečo z minulosti turistiky v našej obci.

Klub slovenských turistov Dlhé Pole bol založený v roku 1985 ako odbor Turistiky pri TJ Dlhé Pole. Vtedy mal 12 aktívnych členov.

Od roku 1994 má klub vlastné stanovy. Vtedy ešte pôsobil ako KST pri TJ Dlhé Pole, a od roku 1998 po registrácii na ústredí KST ako KST Dlhé Pole.
Klub po schválení stanov pôsobí ako dobrovoľné združenie – nezisková organizácia KST Dlhé Pole.
Tohto času máme okolo 5O členov a členská základňa je stabilizovaná. Každoročne organizujeme rôzne turistické podujatia či už tradičné výstupy na Kamenité, Javorník, ale podnikáme výlety, zájazdy po Slovensku či zahraničí.

Horám zdar.
Tešíme sa na stretnutia na naších turistických podujatiach.

Výkonný výbor
Predseda:

Dočár Štefan  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.
Členovia výboru:

Tomašcová Janka  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. 

Rybárik Peter  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Ďurech Ján  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.